HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2024, PERŞEMBE

ALTAN GÖRDÜM ESKİŞEHİRLİ TİYATRO SEVERLERLE BULUŞTU

Tepebaşı Belediyesi, Oyuncular Sendikası ve Tepebaşı Belediyesi Gençlik Tiyatrosu iş birliği ile düzenlenen Tiyatro Günleri kapsamında ünlü oyuncu Altan Gördüm, Eskişehirli tiyatro severlerle buluştu.
14.01.2024 11:32
ALTAN GÖRDÜM ESKİŞEHİRLİ TİYATRO SEVERLERLE BULUŞTU
ALTAN GÖRDÜM ESKİŞEHİRLİ TİYATRO SEVERLERLE BULUŞTU
Tepebaşı Belediyesi, sanatın gelişmesi ve yaygınlaşması için gerçekleştirdiği çalışmaları sürdürüyor.
Tepebaşı Belediyesi, Oyuncular Sendikası, Tepebaşı Belediyesi Gençlik Tiyatrosu iş birliği ile düzenlenen Tiyatro Günleri devam ediyor. Tiyatroların, atölyelerin, panellerin ve söyleşilerin de yer aldığı etkinlikler 5 farklı mekanda Eskişehirlilerle buluşuyor. Bu kapsamda ünlü oyuncu Altan Gördüm, Eskişehirlilerle buluştu.
"Öğrenci kenti olmasının avantajı var"
Atila Özer Karikatürlü Ev'de düzenlenen söyleşide Gördüm, tiyatroya nasıl başladığını anlattı. Gördüm, "Hayalinizin peşinden gidin. Ama hayatın da gerçekleri var. Birkaç özel tiyatro haricinde sponsor olmayınca inandığınız oyunları oynamak zorlaşıyor. Tiyatroya büyük bir emek harcamak gerekiyor. Eskişehir'in öğrenci kenti olmasının avantajı var. Tiyatro salonlarını doldurabiliyor. Ama İstanbul'da bir salon kiralıyorsun, dolduramıyorsun" dedi.
"Eskişehir aydın bir kent"
Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Gördüm, 'Eskişehir'de neden devlet tiyatrosu yok?" sorusuna "Eskişehir'de şehir tiyatrosu var evet. Ama İstanbul'da da var şehir tiyatrosu bunun yanında devlet tiyatrosu da var. Eskişehir'e biraz ceza mı veriyorlar acaba? Zaten aydın bir kent daha da aydınlanmamasını mı istiyorlar" şeklinde cevap verdi.
"Akıcı metin varsa başarılı olursun"
Gördüm, kendisine seslendirme ile ilgili yöneltilen soruya ise "İyi bir seslendirme iyi bir çeviriden başlar. Bazı kelimeleri birebir Türkçeye çevirdiğin zaman da olmuyor. İyi bir metin varsa akıcı bir metin varsa başarılı olursun, zor gelmez. Bazı kelimeleri Türkçeye göre uyarlamak gerekiyor. Aynı zamanda ideal bir seslendirme yapacaksanız da filmin orijinalini alıp prova yapmak lazım" diye cevapladı.
Etkinlik çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
 
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--


logo

   E-posta: bilgi(@)eskisehirdenhaber.com
Tüm hakları Eskişehirden Haber adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr