HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2024, PERŞEMBE

Afet Riskli Bölgeler Mağdur ve Endişeli!

06.06.2024 18:11
Afet Riskli Bölgeler Mağdur ve Endişeli!
Afet Riskli Bölgeler Mağdur ve Endişeli!
Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanlığı tarafından afet riskli alan olarak ilan edilen ve bugüne kadar hiçbir işlem yapılmayan Gündoğdu mahallesi ve Küçük Sanayi Bölgesi meselesinin başından beri takipçisi olan CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan'ın, mesele çözülene ve menfi bir netice alana kadar konunun peşini bırakmayacağı anlaşılıyor.

Gündoğdu mahallesi kararının üzerinden on bir yıl, Küçük Sanayi Bölgesi kararının üzerinden ise yedi yıl geçmesine rağmen ne Gündoğdu Mahallesi ne de Küçük Sanayi Bölgesinde, Bakanlık, TOKİ ya da ilgili İdare tarafından herhangi bir dönüşüm çalışması yapılmadığının, bölgede yaşayan yurttaşların bu durumu endişeyle karşıladığını ve büyük bir mağduriyet yaşanmakta olduğunun her zaman altını çizen Arslan, TBMM Başkanlığı'na bu konuda TEKRAR soru önergesi verdiğini belirtti.

Daha önce, 2023 yılı içinde, Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği yazılı soru önergesinin; anayasa ve meclis içtüzüğü hükümlerine aykırı olarak bugüne kadar yanıtlanmadığını ifade eden vekil, konuya acilen duyarlılık gösterilmesi gerektiğini bir kez daha vurguladı.
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--


logo

   E-posta: bilgi(@)eskisehirdenhaber.com
Tüm hakları Eskişehirden Haber adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr