HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2024, PERŞEMBE

BÜYÜKŞEHİR PERSONELİNE BAŞARI ÖDÜLÜ

"Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı (SECAP 2023) Kapasite Geliştirme Eğitimi Ödül Töreni" İstanbul'da gerçekleştirildi. Eğitime katılım, başarıyla tamamlanan sınavlar ve SECAP sürecindeki ilerlemeleri nedeniyle Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı personeline ödülleri verildi.
02.02.2024 13:41
BÜYÜKŞEHİR PERSONELİNE BAŞARI ÖDÜLÜ
BÜYÜKŞEHİR PERSONELİNE BAŞARI ÖDÜLÜ
Enerji Dönüşümü için AB: "Batı Balkanlar ve Türkiye'deki Belediye Başkanları Sözleşmesi" projesine gözlemci belediye olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, bu alanda ilerlemeye devam ediyor.
  Proje kapsamında düzenlenen eğitimler, raporlama ve izleme eğitimi ile tamamlandı. Eğitim sonunda yapılan sınav sonuçlarına göre Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı personeli ödül almaya hak kazandı. İstanbul'da, düzenlenen kamu kurum ve kuruluşlarından birçok uzman ve yetkili kişilerin yer aldığı SECAP 2023 Kapasite Geliştirme Eğitimi Ödül Töreninde, Büyükşehir personeli ödüllerini aldı.
Konuyla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, "Enerji Dönüşümü için AB: Batı Balkanlar ve Türkiye'deki Belediye Başkanları Sözleşmesi projesi kapsamında, EU4 Enerji Dönüşümü: Balkanlar ve Türkiye'deki Belediyelerin İttifakı (EU4ETTR) ile birlikte, dayanıklı ve düşük emisyonlu bir topluma doğru işbirliği amaçlanmıştır. EU4ETTR projesi kapsamında, Türkiye'den seçilen 20 Belediye Başkanları İklim ve Enerji Sözleşmesi imzacısı belediye arasında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de bulunmakta olup, 2023 yılı boyunca kapasite geliştirme eğitimlerine katılım sağlanmıştır. Eğitimler, 8 konu başlığı altında gerçekleştirilmiş olup ve SECAP (Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı) hazırlığı ve uygulanmasıyla ilgili tüm aşamalara değinilmiştir. 8 aylık eğitim sürecinin sonunda düzenlenen eğitim sonu töreni ile gözlemci belediyelerin eğitime katılımları, başarıyla tamamlanan sınavları ve en önemlisi SECAP sürecindeki ilerlemeleri tebrik edilmiş ve ödülleri verilmiştir." dediler.
 
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--


logo

   E-posta: bilgi(@)eskisehirdenhaber.com
Tüm hakları Eskişehirden Haber adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr