HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2024, PERŞEMBE

ÇOCUKLAR İÇİN TATİL VE EĞLENCE ATÖLYELERDE BULUŞUYOR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, çocuklar için yarıyıl tatilinde birbirinden renkli atölyeler ile eğitim, eğlence ve tatili bir araya getirecek. 20 Ocak-4 Şubat tarihleri arasındaki sömestr döneminde gerçekleşecek atölyeler ile çocuklar çok özel bir deneyim yaşayacaklar.
16.01.2024 13:53
ÇOCUKLAR İÇİN TATİL VE EĞLENCE ATÖLYELERDE BULUŞUYOR
ÇOCUKLAR İÇİN TATİL VE EĞLENCE ATÖLYELERDE BULUŞUYOR
Hayata geçirdiği projeler ve yaptığı başarılı çalışmalarda çocukları önceleyen çocuk dostu Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 2023-2024 eğitim öğretim yarıyıl tatiline özel hazırladığı eğitici, eğlenceli atölyeler ile yine öğrencilerin adresi olacak. Yarıyıl tatil dönemi olan 20 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu, Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi, Hayvanat Bahçesi ile Çocuk Hakları Birimi'nde gerçekleşecek atölyeler ile dolu dolu bir etkinlik takvimi çocukları bekliyor.
MASAL ŞATOSU BÜYÜLEYECEK
Masal Şatosu, 4-9 yaş grubundaki çocuklar için, okulların yarıyıl tatilinde olduğu 20 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında eğlendirirken öğreten, birbirinden farklı etkinliklerle dolu bir program hazırladı.
Her gün farklı bir etkinliğin düzenleneceği atölyelerde yaratıcı okumadan, tasarım atölyesine kadar 8 ayrı atölye zengin içerikli ve kazanım odaklı bir tatil süreci için çocukları bekliyor. Bu kapsamda, "Masallarla Arkeoloji, Cesaret Sandığı (yaratıcı okuma atölyesi), Zaman Çocukların Elinde (yaratıcı yazma atölyesi), Kuklamın Hikayesi (tasarım atölyesi), Farklı Ama Aynı (yaratıcı okuma atölyesi), 6 Sayfa 1 Hikaye (yaratıcı yazma atölyesi), Jeux Dramatıques Atölyesi "Duvar", Masal Mutfağı "Besinlerle Duyuların Keşfi: Görme Duyusu" atölyeleri öğrencilerle buluşacak.
    EĞLENCE VE BİLİM BULUŞUYOR
Çocukların sömestr tatilini en verimli şekilde geçirmesini sağlayarak eğlenirken öğrenmelerinin keyfini yaşamalarını amaçlayan Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi de birbirinden renkli atölyeler hazırladı. Bu kapsamda "Krigami, İklim Değişikliğini Öğreniyorum, Hayatımızdaki Kimya, Küçük Paleontologlar İşbaşında, Uzaylı Dünyalarını Haritalama, Kaçış Kodu: Uzay" adlı 6 atölye düzenlenecek. 20 Ocak Cumartesi günü başlayacak atölyeler 3 Şubat Cumartesi tamamlanacak. Ayrıca 25-27 Ocak'ta 9-10 yaş çocuklar için Mekatronik Atölyesi, 1- 3 Şubat tarihlerinde ise 11-12 yaş çocuklar için Elektrik Atölyesi gerçekleştirilecek.
YABAN HAYATINI KEŞFEDECEKLER
2017 yılından bu yana hizmet veren Eskişehir Hayvanat Bahçesi, yarıyıl tatilinde çocuklarla özel bir etkinliğe imza atacak. Bu kapsamda 10-12 yaş grubu için "Sömestr Atölyeleri" 30-31 Ocak ve 1-2 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Eğlenceli ve bilgi dolu atölyelerle yaban hayatını keşfedecek olan çocuklar 4 gün boyunca unutamayacakları bir deneyim yaşayacaklar.
HEP BİRLİKTE OYUN ZAMANI
Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi de yarıyıl tatilinde çocuklar ve ebevenyleri eğlenceli etkinliklerde buluşturacak. 20-21 Ocak tarihlerinde Büyükşehir Belediyesi Spor Salonu'nda gerçekleşecek olan "Ebeveyn ve Çocuk Oyunları" etkinliğinde 8-12 yaş çocuklar ve ebeveynleri, eğlenceli çocuk oyunlarında bir araya gelecekler.
ÇOCUKLAR YİNE ÇOK SEVECEKLER
Çocuk Hakları Birimi de 22 Ocak - 26 Ocak tarihleri arasındaki yarıyıl tatiline özel birbirinden farklı atölyeler hazırladı. Tatil süresince hem eğlenceli, hem de öğretici atölyelerle 4-12 yaş grubundaki tüm çocukları bir araya getirecek olan Çocuk Hakları Birimi, "Drama Atölyesi, P4C Atölyesi, Matematik Atölyesi, Resim Atölyesi, Ritim Atölyesi, Azil Durum Farkındalık Atölyesi" gibi birçok atölye ile renkli bir tatil dönemi yaşatacak.
Yetkililer, gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin @ebbetkinlik facebook, X ve instagram hesaplarında detaylı bilgilerin yer aldığını belirttiler.
 
 
 
 
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--


logo

   E-posta: bilgi(@)eskisehirdenhaber.com
Tüm hakları Eskişehirden Haber adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr