HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2024, PERŞEMBE

Sığınak Çobanları Sergisi izlenime açıldı

Estonyalı sanatçı Madlen Hirtentreu'nun kişisel sergisi olan "Sığınak Çobanları" sergisi Odunpazarı'nda Eldem Sanat Alanı Fırın'da izlenime açıldı.
04.02.2024 15:04
Sığınak Çobanları Sergisi izlenime açıldı
Sığınak Çobanları Sergisi izlenime açıldı
5 Mayıs tarihine kadar açık kalacak olan serginin açılış törenine Estonya Ankara Büyükelçisi Vaino Reinart, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da katıldı.
Eldem Sanat Vakfı üyesi Esra Eldem'in açılış konuşmasında serginin hazırlanış sürecini anlattı. Estonya Büyükelçisi Reinart da Estonyalı bir sanatçının Eskişehir'deki sergisinin açılışında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, sergi alanından da etkilendiğini ifade etti. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da, Odunpazarı'nda daha çok kültür ve sanat çalışmalarının olmasını istedi.
Daha sonra davetliler tarafından sergi gezildi.
Sığınak Çobanları, içinde bulunduğumuz hızla değişen dünyaya dair fikir ve endişelerin artefaktlar olarak somutlaştığı bir deneyim alanı sunuyor. Post-hümanis bir bakış açısıyla solmaya yüz tutmuş dünyaya ve artık aramızda olmayan canlılara karşı saygı ve nezaket vurgusu yaparak, çağdaş ninnileri keşfetmeye ve oluşturmaya teşvik etmenin yöntemlerini araştırıyor. Biçimsel-kavramsal tekrarlı yaklaşım ve cerrahi koşullara ilgi duyan sanatçı, yapıtlarında abject ve teknolojiyi birbirine entegre bir şekilde kullanıyor.
 
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--


logo

   E-posta: bilgi(@)eskisehirdenhaber.com
Tüm hakları Eskişehirden Haber adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr