HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2024, PERŞEMBE

GENÇLER CAN DOSTLARINI UNUTMADILAR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi ve HAÇİKO iş birliğiyle düzenlenen "Patilere El Uzat" etkinliğine katılan gençler, sokak hayvanlarını besleme çalışması yaptılar. Gençler ayrıca bölgede çöp temizliği de yaparak çevre kirliliğine dikkat çektiler.
05.02.2024 13:42
GENÇLER CAN DOSTLARINI UNUTMADILAR
GENÇLER CAN DOSTLARINI UNUTMADILAR
Gençlerin eğitsel, sanatsal, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına destek çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, gençlerle birlikte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir Gençlik Merkezi ile Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO) iş birliğiyle düzenlenen "Patilere El Uzat" etkinliğinde gençler, kırsal bölgedeki sokak hayvanları için besleme çalışması gerçekleştirdiler.
Mamuca Göleti çevresinde bulunan sokak hayvanlarını mama ile besleyen Büyükşehir Gençlik Merkezi gönüllüsü gençler, ayrıca bölgeye atılmış evsel atıklar nedeniyle oluşan kirliliğe dikkat çekmek amacıyla da çevre temizliği çalışması yaptılar.
Farkındalık etkinliklerinin kendilerine çok büyük katkılar sunduğunu ifade eden gönüllü gençler, "Kış dönemindeyiz ve sokaktaki can dostlarımız yiyecek bulmakta zorlanıyor. Özellikle kırsal alanlardaki sokak hayvanları bu konuda daha büyük sıkıntı çekiyor. Biz de bu anlamlı etkinliğe katılarak besleme çalışması yaptık. Ayrıca çevreye atılan çöpleri de toplayarak temizlik çalışması gerçekleştirdik. Lütfen çevremizi ve can dostlarımızı koruyalım." diyerek düzenlenen anlamlı etkinlik nedeniyle Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ettiler.
 
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--


logo

   E-posta: bilgi(@)eskisehirdenhaber.com
Tüm hakları Eskişehirden Haber adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr